تبلیغات
< Royale News Sat
به زودی... منتظر فعالیت مجدد رویال نیوز ست باشید

http://s2.picofile.com/file/7139641719/rr.gif

برای تبادل بنر رایگان با ما ابتدا بنر ما را در سایتتان قرار داده سپس به ما خبر دهید
.


توجه: تبادل بنر با سایت های بازدید بالای 500 انجام می گیرد.

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 25 شهریور 1390
علی كریمی از مجیدی بهتره

نگار خسروی

اسطوره قرمزهای اول فصل با امروز خیلی متفاوت است. روزهای اول سرمربیگری حمید استیلی همراه بود با انتقادات تند علیه سرمربی تازه، اما او این روزها نه تنها انتقاد نمی‌كند، بلكه در چرخشی جالب تعریف هم می‌كند و برای رقیبان كری هم می‌خواند. آیا علی پروین دوباره به پرسپولیس برمی‌گردد؟ جالب اینكه او دیروز به بانك ملت رفته بود تا برای پیشكسوتان پرسپولیس وامی برای سفر به حج بگیرد. درباره علی پروین خاطرات بسیاری گفته شده اما شاید جالب‌ترین خاطره از زبان مهرداد میناوند درباره مهره‌چینی علی پروین در رختكن گفته شد: «من اسیر این تركیب چینی علی آقا بودم. قبل از داربی هیچی نمی‌گفت. فقط می‌گفت، مهاجم برو تو زمین هافبك پشتته، آقای هافبك مدافع هم پشت توئه. آقای مدافع تو هم نگران نباش، گلر هست. مهره‌چینی او اصلا یادم نمی‌رود.» همین دیروز بهروز رهبری‌فرد و مهرداد میناوند در تمرین پرسپولیس حاضر شدند و با علی كریمی هم‌صحبت شدند، جالب اینكه خاطره‌یی كه مهرداد میناوند از علی پروین تعریف كرد باعث شد علی كریمی از خنده روده بر شود. مهرداد میناوند تبحر بسیار زیادی در تقلید صدای علی پروین دارد. او ماجرا را این طور تعریف كرد: «یه روز زنگ زدم خونه پروین، می‌خواستم ممدشو سر كار بذارم. خود علی پروین گوشی رو برداشت، منم با صدای خودش بهش گفتم گوشی رو بده ممد... باورت نمی‌شه علی گوشی رو داد ممد گفتش بگیر باباته.» هر چند باور كردن این خاطره میناوند خیلی سخت بود اما رهبری‌فرد كه آنجا بود گفت كه فردای همان روز پروین درباره تلفن میناوند حرف زده: «پروین كه اومد سر تمرین گفت این پسره... اینقدر خوب ادامو درآورد كه من نفهمیدم چی شد فكر كردم خودمم». مطمئنا مصاحبه با علی پروین خالی از لطف نیست...نخستین خاطره‌یی كه از داربی در ذهن دارید چیست؟

من هیچ‌وقت خاطره شش‌تایی‌ها را از یاد نمی‌برم چراكه هیچ‌وقت تكرار نشد.

چرا هیچ‌وقت خاطره شش‌تایی‌ها تكرار نشد؟

اون روز یه روز خاص بود. شانس هم در این بازی دخیل بود. ولی بچه‌ها خوب بازی كردند و این نتیجه هم تكرار شدنی نیست. آن موقع همت و غیرت بیشتری وجود داشت. مثل امروز پول دخیل نبود و پول زیادی در فوتبال وجود نداشت.

چه خاطره‌یی از ناصر حجازی در بازی‌های داربی یادتان است؟

فكر كنم بازی پیكان با استقلال بود كه در ورزشگاه امجدیه برگزار شد. نخستین پنالتی‌ای كه من تونستم آن را تبدیل به گل كنم و ناصر حجازی در دروازه ایستاده بود. ما اون بازی رو دو هیچ بردیم. خاطره جام‌جهانی 1978 هم هیچ‌وقت از یادم نمی‌رود.

علی پروین برای حضور در پرسپولیس دلتنگی نمی‌كند؟

چرا، مگر می‌شود. پرسپولیس همیشه در قلب و خون من بوده، چه از این تیم دور بودم و چه در كنارش بودم. این تیم مثل بچه‌یی بود كه خودم بزرگش كردم.

امسال پرسپولیس بهتر بازی می‌كند یا استقلال، پیش‌بینی شما از این بازی چیست؟

این دو تیم همیشه محتاط كار می‌كنند. اولش خیلی حواسشان به این است كه گل نخورند، برای همین فكر می‌كنم این بازی مساوی شود. آرزوی قلبی من این است كه پرسپولیس برنده این بازی شود.

به نظر شما علی كریمی و فرهاد مجیدی چه تاثیری در این بازی خواهند داشت؟

جفت‌شان بازیكنان خوب و ارزنده‌یی هستند و هر كدام خصوصیات بهتری دارند، اما علی كریمی یه چیزه دیگه است.

چرا علی پروین اوایل فصل از پرسپولیس انتقاد می‌كرد، اما حالا از پرسپولیس تعریف می‌كند؟

الان مساله داربی مهم است. اما من همین الان هم انتقاد دارم. ما هنوز لنگ یك بلیت هستیم. چه كسی باید این كار را بكند. اسطوره‌ها باید دنبال بلیت باشند؟ خیلی نقایص در تیم وجود دارد. هیچ‌وقت پرسپولیس سیزدهم جدول نبود.

وقتی نام علی دایی را می‌شنوید چه چیزی در ذهنتان نقش می‌بندد؟

علی به عنوان فوتبالیست بازیكن بزرگی بود و او را در همه دنیا می‌شناسند.

به نظر شما مدیریت حبیب كاشانی در پرسپولیس موفق بوده؟

دیگه رفتیم تو حاشیه، خدا نگهدار.

حمله قلعه‌نویی به مخالفان

تیم امیرخان برده و نطق سرمربی تراكتور باز شده! او درباره این موضوع و كسانی كه وی را به ارایه فوتبال هوایی و بی‌حساب و كتاب متهم كرده‌اند، گفت: این آقایان خارجی‌پرست هستند و از آنجایی كه شیفته خارجی‌ها هستند، امثال امیر قلعه‌نویی را می‌كوبند و بنده فقط می‌توانم از خدا برای آنها طلب بخشش كنم.

این مربی در ادامه یادآور شد: سال گذشته تیم من در ریاض حریف را شكست داد كه اگر یك خارجی آن نتیجه را می‌گرفت این آقایان هزار لقب به او می‌دادند اما چون امیر قلعه‌نویی بود، صدایشان درنیامد. امیر اعتقاد دارد: در بازی با استقلال تیم ما روی ضربات ایستگاهی به گل رسید كه باید از این آقایان پرسید مگر ضربات ایستگاهی كار تاكتیكی نیست؟ قلعه‌نویی درباره برخی شعارهای تماشاگران استقلال اظهارنظر نكرد و تنها گفت: فقط یادمان باشد كه هر كاری علیه دیگران انجام دهیم روزی خودمان هم به آن دچار می‌شویم.

حرف‌های منتشر نشده عادل

مسوولان شبكه سوم سیما از دست‌اندركاران برنامه طنز خنده‌بازار و افرادی كه از آنها تقلید شده بود تقدیر كردند كه یكی از آنها عادل فردوسی‌پور بود كه به خاطر صبر و تحمل برابر تقلید برنامه او سكوت كرد. نكته قابل توجه این است كه قسمتی از حرف‌های عادل فردوسی‌پور در این مراسم تا به امروز منتشر نشده بود. او گفته است: «فرهنگ نقدپذیری باید بالا برود؛ باید آستانه تحمل مسوولان و مدیران را بالا ببریم. خودم شخصا استقبال می‌كنم. نفس عمل خیلی خوب است. اما بین انتقاد و تحقیر مرز باریكی است. اگر این مرز رعایت شود مشكل پیش نمی‌آید.» اما قسمتی كه در رسانه‌ها منتشر نشده حمایت عادل از علی دایی است: «من در رابطه با اعتراض علی دایی به این برنامه صادقانه بگویم كه این مرز درباره دایی رعایت نشد و من حق را به علی دایی می‌دهم!» این اظهارات صریح عادل در ادامه روابط پرنوسان او با دایی می‌تواند نقطه عطفی برای ارتباط دوستانه این دو نفر با یكدیگر باشد.دایی ، تازه‌وارد هیات‌مدیره راه‌آهن:

دعا می‌كنم پرسپولیس داربی را ببردبا وجود اینكه دیگر در تیم قرمز‌ها نیست اما همچنان آرزوی برد تیمش را دارد؛ بازی كه او سال گذشته و درست زمانی كه هدایت این تیم را بر عهده داشت به استقلالی‌ها واگذار كرد. خودش می‌گوید: به عنوان یك پرسپولیسی تنها می‌توانم بنشینم و دعا كنم كه پرسپولیس برنده باشد. آرزوی قلبی من این است كه هواداران پرسپولیس سربلند شوند چون همه ما دلمان با پرسپولیس است. او به تازگی جزو هیات‌مدیره راه آهن هم شده: به هیچ عنوان تداخلی ایجاد نخواهد شد. من هر هفته جلساتی را با مدیرعامل باشگاه داشتم و تمام مسائل و مشكلات را بررسی می‌كردم. حالا نیز همان جلسات را در هیات‌مدیره انجام می‌دهیم. چون خودم در بطن كار هستم و مطمئنا می‌توانم خیلی كمك كنم. من از دید مثبت به این قضیه نگاه می‌كنم و اتفاقا به خاطر اینكه در هفته باید چند بار با مدیرعامل جلسه می‌گذاشتم، حالا یك بار در هیات‌مدیره این كار را انجام می‌دهم كارم كمتر شده است و این مساله كمك بزرگی به راه‌‌آهن كرده است. سرمربی راه آهن درباره عملكرد تیمش در 6 هفته گذشته گفت: آن چیزی كه من می‌خواستم اتفاق نیفتاده ولی تا حدودی راضی هستم چون تصور می‌كردم می‌توانستیم بهتر از این باشیم. بطور مثال در بازی با شهرداری و نفت تهران بدشانس بودیم و اگر شانس یار ما بود می‌توانستیم در جایگاه چهارم یا پنجم جدول حضور پیدا كنیم اما هنوز هم دیر نشده و می‌توانیم با تمرینات خوب جایگاه‌مان را بهتر كنیم.بنا: نوروزی با دست‌های پرتوانش

همه حریفان را تسلیم كرد

در مصاحبه‌یی كه محمد بنا، سرمربی تیم ملی كشتی فرنگی با سایت فدراسیون كشتی داشت، افزود: برای حضور در رقابت‌های جهانی و گزینشی المپیك هشت مرحله اردو را پشت سر گذاشته و همراه با كشتی‌گیران شبانه‌روز در اردوهای تیم ملی حضور داشتم. او ادامه داد: در روز نخست قرعه‌های مناسبی نداشتیم و در مجموع ما تا امروز در چهار وزن دو مدال طلا و یك برنز كسب كرده‌ایم كه نتیجه قابل تقدیری است. بنا یادآور شد: سعید عبدولی یك جنگجوی واقعی است كه با كسب مدال طلای جهان نشان داده پخته شده است.امروز آغاز مسابقات جام ملت‌های آسمانخراش‌ها

روزهای تلخ و شیرین بسكتبال

این روزها حساس‌ترین روزهای بسكتبالیست‌هاست. چند روزی می‌شود كه در چین اردو زده‌اند. مشحون هم به تازگی عازم چین شده. قرار است امروز جام ملت‌های آسیا در «ووهان» چین شروع شود؛ ووهان جایی است كه باید برای قهرمانی‌شان به زمین بروند و از عنوان قهرمانی‌شان دفاع كنند. آنها در گروهی هستند كه باید با تیم‌های قطر، چین تایپه و ازبكستان بجنگند. شاید حامد حدادی درباره نخستین بازی و البته حساس‌ترین آن درست نظر داده؛ چراكه می‌گوید: «مشكل اصلی تیم ملی گام اول است. اگر بتوانیم نخستین بازی را با پیروزی پشت سر بگذاریم، دیگر مشكلی نخواهیم داشت. تیم ملی ایران همیشه گام به گام بهتر می‌شود و اگر در نخستین پیكار با قدرت ظاهر شود، هیچ مشكلی نخواهد داشت.»

حریف دوم ایران در این رقابت‌ها قطر است؛ تیمی فیزیكی كه برای این رقابت‌ها قدم در خاك چین گذاشته است، قطر‌ی‌ها پرچمدار استفاده از بازیكنان غیربومی هستند. آخرین نبرد ایران در مرحله مقدماتی برابر ازبكستان است. آنها با كنار كشیدن قزاقستان راهی جام ملت‌ها شدند.

و اما چین، میزبان رقابت‌ها و اصلی‌ترین حریف ایران در گروه D كه با تیم‌های بحرین، فیلیپین و امارات هم‌گروه است. چینی‌ها كه با هدایت «باب دانیوالد» سرمربی امریكایی خود گام در عرصه این رقابت‌ها گذاشته‌اند، درخشان‌ترین كارنامه را در اختیار دارند. 14 قهرمانی و یك نایب‌قهرمانی در آسیا قدرت بسكتبال‌ چین را نشان می‌دهد كه البته در سال‌های اخیر زیر سایه قدرت ایران در هاله‌یی از ابهام قرار گرفته است.نوروزی: برای این مدال طلا چند سال زحمت كشیده بودم

‌حرف‌هایی دارم كه پس از بازگشت خواهم زد

كشتی ایران صاحب دومین طلا شد تا موقعیت كشتی در جدول به بهترین وضع برسد و البته از آن سو و در همان لحظات ناگهان محمد بنا دچار اسپاسم كبد شود و از حال برود. دستان پرتوان امید نوروزی طلایی دیگر را برای مردم ایران به ارمغان آورد تا كشتی فرنگی به روزهای خوبش ادامه دهد. امید نوروزی پس از كسب دومین مدال طلای ایران در مسابقات جهانی استانبول، حسابی سرحال است: چند سال تلاش شبانه‌روزی را پشت سر گذاشتم تا بتوانم قهرمان جهان شوم. منتظر چنین روزی بودم و به استانبول آمده بودم تا با تمام وجود كشتی بگیرم. او درباره سخت‌ترین مبارزه خود گفت: به نظرم سخت‌ترین كشتی‌ام با كره‌جنوبی در نیمه‌نهایی بود. پس از آن باید از فینال به عنوان دیداری دشوار یاد كنم. خدا را شكر می‌كنم كه توانستم قهرمان جهان شوم و كمكی به تیم ملی كشتی كشورم در راه قهرمانی بكنم. نوروزی شرایط تیم ایران را بسیار خوب دانست و افزود: دو كشتی‌گیر ما در قرعه‌كشی به رژیم اشغالگر خوردند. در چهار وزنی كه مسابقه داده‌ایم سه مدال گرفته‌ایم و مدعی قهرمانی هم هستیم. امیدوارم فرشاد علیزاده هم مدال طلا بگیرد و تیم ملی كشتی فرنگی ایران برای نخستین بار قهرمان جهان شود. كادر فنی هم زحمات بسیار زیادی برای این تیم كشیده است كه از آنها نیز تشكر می‌كنم.

طبقه بندی: مقاله روزنامه ها،  ورزش، 
برچسب ها: علی پروین;، اعتماد;، مصاحبه;،
ارسال توسط milad amiriyan
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام یک از سریال های زیر را دنبال می کنید


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تبلیغات
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا