تبلیغات
< Royale News Sat
به زودی... منتظر فعالیت مجدد رویال نیوز ست باشید

http://s2.picofile.com/file/7139641719/rr.gif

برای تبادل بنر رایگان با ما ابتدا بنر ما را در سایتتان قرار داده سپس به ما خبر دهید
.


توجه: تبادل بنر با سایت های بازدید بالای 500 انجام می گیرد.

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 25 شهریور 1390
تولید سریال مصری «محمد(ص)» و پاسخ به سریال حسن و حسین
سمیر الجمل سناریست مصری اعلام کرده است که با «عبدالله الزعقان» تهیه‌کننده عربستانی برای ساخت سریال «محمد(ص)» برای پخش در شبکه‌های عربی در رمضان سال آینده قرار داد بسته است.
الجمل گفته است که این سریال از کتاب «محمد» نوشته کشیش انگلیسی «کارین آرمسترانگ» الهام گرفته است و حوادث این سریال از آنجا شروع می‌شود که یک راهب مسیحی با نویسنده ملحدی که برخی تروریست‌ها قصد ترورش را داشته‌اند مواجه می‌شود و با او درباره ادیان گفت‌وگو و مباحثه می‌کند و این گفت‌وگو برای آنان منجر به شناخت حضرت محمد(ص) از طریق سفر این دو نفر به کشورهای اسلامی می‌شود.
وی درباره سریالش گفت: این کار پیامی برای تسامح و همزیستی بین ادیان آسمانی است و این درامی مبتکر برای گفت‌وگوی ادیان است و واقعیت جهانی اسلام، تسامح مسیحیت و مخالفت ذات یهودیت با صهیونیسم را به تصویر خواهد کشید.
سمیر الجمل از ترجمه این سریال به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، چینی، اسپانیایی و ایتالیایی خبر داد و گفت: این سریال اقدامات فعال و عقلانی در مقابل اقدامات ضد اسلامی دارد.
وی با بیان این که سریال تلفیقی از حوادث تاریخی و زمان حال است، افزود: این کار شامل حوادث اتفاق افتاده در زمان بعثت حضرت محمد(ص) و اتفاقات معاصر از جمله کاریکاتورهای موهن دانمارکی خواهد بود.
الجمل همچنین برای از بین بردن حساسیت‌های موجود درباره به تصویرکشیده شدن حضرت محمد(ص) و صحابه آن حضرت،گفت: ما چهره آن حضرت(ص) و اصحاب را در قاب تلویزیون نخواهیم دید.
وی افزود: این یک سریال دینی خواهد بود و به عقیده من سریال دینی به این معنی نیست که از مسلمان و کافر در روبروی هم سخن بگوییم بلکه هر کاری که اخلاقیات را ترویج کند، می‌تواند کاری دینی باشد.
الجمل با بیان این که شخصیت‌هایی چون صهیب بن سنان، عتبه بن‌ربیعه، سعد بن عباده،نجاشی پادشاه حبشه و شخصیت‌های معاصر چون یوسف اسلام خواننده انگلیسی در داستان او حضور دارند، گفت: قرار است در این سریال افرادی چون فتحی عبدالوهاب، جمال سلیمان، سلاف فواخرجی، غسان مسعود و فراس ابراهیم و هنرمندانی از ترکیه و ایران حضور داشته باشند.
وی با بیان این که در حال مذاکره با هنرمندان ایرانی و ترک است، افزود: کارگردانی این کار را «شوقی الماجری» از تونس بر عهده خواهد داشت و تصویربرداری آن در لندن، قاهره، دمشق، مراکش، بوسنی، ترکیه و ریاض انجام خواهد شد.
به گزارش پایگاه الاتحاد، این سناریست مصری همچنین از موافقت مجمع مطالعات اسلامی الازهر با این سریال خبر داد و گفت: بیش از ۲۰۰ کتاب و مرجع در نگارش این سریال دنبال شده است که از جمله آنها کتاب‌های «بر حاشیه زندگی»، «محمد رسول آزادگی»، «انقلابی بزرگ»، «صحیح بخاری و مسلم»، «زاد المعاد» و … است.


طبقه بندی: خبر سینمایی، 
ارسال توسط hossein
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
کدام یک از سریال های زیر را دنبال می کنید


صفحات جانبی
پیوند های روزانه
تبلیغات
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

ابزار وبمستر

عکس

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا